Stomatologia Lublin

Stomatologia Lublin

Stomatologia Lublin – w naszym mieście usługi stomatologiczne są dobrze rozwiniętym sektorem usług medycznych, oferującym szeroki zakres specjalistycznej opieki dentystycznej. Lublin, jako miasto akademickie i jedno z większych ośrodków miejskich w Polsce, dysponuje zaawansowanymi placówkami stomatologicznymi, zarówno publicznymi, jak i prywatnymi. W mieście działa wiele klinik i gabinetów stomatologicznych, które świadczą usługi na wysokim poziomie, wykorzystując nowoczesne technologie i metody leczenia.

Usługi Stomatologiczne

W Lublinie dostępne są różnorodne usługi stomatologiczne, od podstawowej profilaktyki i leczenia zachowawczego, przez ortodoncję, periodontologię, implantologię, aż po bardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne i estetyczne. Pacjenci mogą liczyć na indywidualne podejście i planowanie leczenia dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań.

Nowoczesne Technologie

Kliniki w Lublinie korzystają z nowoczesnych technologii, takich jak cyfrowe skanowanie jamy ustnej, radiologia cyfrowa, mikroskopia stomatologiczna czy zaawansowane systemy CAD/CAM, umożliwiające projektowanie i wykonanie precyzyjnych prac protetycznych. Takie innowacyjne podejście pozwala na bardziej efektywne i mniej inwazyjne leczenie.

Stomatologia Lublin – oferta naszego gabinetu

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Stomatologia Lublin - chirurgia stomatologiczna
Stomatologia Lublin – chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest specjalizacją w dziedzinie stomatologii, która obejmuje diagnozowanie i leczenie różnych stanów chorobowych jamy ustnej, zębów, dziąseł, kości i tkanek miękkich twarzy i szyi za pomocą zabiegów chirurgicznych. Ta gałąź stomatologii skupia się na procedurach, które wymagają interwencji chirurgicznej, aby przywrócić i utrzymać zdrowie jamy ustnej pacjentów. Chirurgia stomatologiczna może być wykonywana zarówno w celach leczniczych, jak i estetycznych.

OFERTA NASZEGO GABINETU

 • ekstrakcje zębów mlecznych i stałych,
 • ekstrakcje zatrzymanych zębów ze wskazań chirurgicznych, ortodontycznych czy profilaktycznych,
 • zamknięcie połączenia ustno-zatokowego,
 • chirurgiczne usunięcie pozostawionych korzeni zębów,
 • resekcja wierzchołka korzenia – zabieg, który polega na chirurgicznym odcięciu fragmentu korzenia zęba oraz zabezpieczeniu wierzchołka specjalnym materiałem stomatologicznym,
 • hemisekcja (usunięcie części zęba),
 • radektomia (usunięcie jednego z korzeni zęba),
 • premolaryzacja (przecięcie zęba),
 • odsłonięcie zębów zatrzymanych do leczenia ortodontycznego,
 • augmentacja zębodołu materiałem kościozastępczym po ekstrakcji zęba (zwiększenie objętości, ilości kości w określonym miejscu),
 • regeneracja wyrostka zębodołowego przed leczeniem protetycznym czy implantologicznym,
 • chirurgiczne wydłużenie koron klinicznych przed leczeniem protetycznym,
 • sinus – lift (podniesienie zatoki szczękowej) metodą zamkniętą i otwartą (Jest to zabieg przygotowujący do leczenia implantologicznego dla osób, u których zbyt nisko położone dno zatoki szczękowej uniemożliwia prawidłowe wprowadzenie implantów. Polega on na kontrolowanym wytworzeniu nowej kości poprzez spłycenie zatoki szczękowej),
 • plastyka wyrostka zębodołowego przed leczeniem protetycznym (Jest to zabieg chirurgiczny polegający na odbudowie kości wyrostka zębodołowego po ekstrakcji zęba przy użyciu specjalnego preparatu kościotwórczego. Ma on na celu odtworzenie pierwotnego kształtu kości w celu dalszego leczenia protetycznego lub implantologicznego),
 • pogłębienie przedsionka (Jest to zabieg chirurgiczny, w którym dno przedsionka jamy ustnej jest odpowiednio korygowane i modelowane, przedsionek jamy ustnej to przestrzeń między wargami, a zębami umieszczonymi  w kości pokrytej dziąsłami,
 • podcięcie wędzidełka (Polega na przecięciu błony w poziomie, by umożliwić tkankom złączonym przez wędzidełko większą ruchomość. Nacięcie wykonuje się przy użyciu skalpela, nożyczek chirurgicznych lub, coraz częściej, lasera),
 • augmentacja tkanek miękkich (Jest to zabieg, który ma na celu odbudowę dziąsła),
 • przeszczepy dziąsła zbitego. 

ENDODONCJA – LECZENIE KANAŁOWE

Leczenie kanałowe to bardzo dobrze rozwinięty sektor w Stomatologia Lublin
Leczenie kanałowe to bardzo dobrze rozwinięty sektor w Stomatologii Lublin

Endodoncja, znana również jako leczenie kanałowe, jest dziedziną stomatologii zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom miazgi zęba (części zęba zawierającej nerwy i naczynia krwionośne). Głównym celem endodoncji jest usunięcie zainfekowanej lub martwej miazgi z kanałów korzeniowych zęba, dezynfekcja tych kanałów i ich szczelne wypełnienie, aby zapobiec dalszej infekcji i uratować ząb przed koniecznością ekstrakcji.

Proces Leczenia Kanałowego

Leczenie kanałowe zazwyczaj odbywa się w kilku etapach:

 1. Diagnoza i Planowanie Leczenia: Stomatolog diagnozuje problem na podstawie objawów pacjenta, badań klinicznych oraz zdjęć rentgenowskich. Na tej podstawie ustala plan leczenia.
 2. Znieczulenie: Zabieg zazwyczaj odbywa się pod miejscowym znieczuleniem, aby zapewnić pacjentowi komfort i uniknąć bólu podczas procedury.
 3. Otwarcie Dostępu: Stomatolog wykonuje otwór w koronie zęba, aby uzyskać dostęp do kanałów korzeniowych i miazgi.
 4. Usuwanie Miazgi: Za pomocą specjalistycznych narzędzi, stomatolog usuwa zainfekowaną lub martwą miazgę z kanałów korzeniowych.
 5. Czyszczenie i Kształtowanie Kanałów: Kanały są dokładnie czyszczone i kształtowane, aby usunąć resztki tkanki i przygotować je pod wypełnienie.
 6. Dezynfekcja: Kanały są dezynfekowane, aby zabić pozostałe bakterie.
 7. Wypełnienie Kanałów: Po dokładnym oczyszczeniu i przygotowaniu, kanały są wypełniane trwałym materiałem (najczęściej gutaperką), co zapobiega ponownej infekcji.
 8. Odbudowa Zęba: Ząb może być następnie odbudowany wypełnieniem lub koroną, aby przywrócić jego naturalny kształt, funkcję i estetykę.

Dlaczego Leczenie Kanałowe jest Ważne?

Leczenie kanałowe jest ważne, ponieważ pozwala na uratowanie zęba, który inaczej musiałby być usunięty. Dzięki temu pacjent może zachować naturalny ząb, co jest korzystne zarówno dla zdrowia jamy ustnej, jak i ogólnego samopoczucia. Uratowanie naturalnego zęba za pomocą leczenia kanałowego pomaga także w utrzymaniu prawidłowej funkcji żucia, estetyki i zapobiega przesuwaniu się pozostałych zębów, co mogłoby prowadzić do dalszych problemów stomatologicznych.

IMPLANTOLOGIA

Implanty zębowe to szansa na lepsze życie
Implanty zębowe to szansa na lepsze życie

Implantologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się zastępowaniem brakujących zębów za pomocą implantów dentystycznych. Implanty to małe, tytanowe śruby, które są wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy, aby służyć jako sztuczne korzenie zębów. Na te sztuczne korzenie można następnie umieścić korony, mosty lub protezy, przywracając funkcję żucia oraz estetykę uśmiechu.

Jak Działa Implantologia? Proces:

 1. Konsultacja i Planowanie: Pierwszym krokiem jest szczegółowa konsultacja, w trakcie której stomatolog oceni stan zdrowia jamy ustnej oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Wykonuje się także badania obrazowe, takie jak rentgen czy tomografia komputerowa, aby ocenić gęstość i ilość kości, co jest kluczowe dla sukcesu implantacji.
 2. Umieszczenie Implantu: Zabieg implantacji przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Stomatolog wykonuje nacięcie w dziąsłach, aby odsłonić kość, a następnie wierci otwór, w którym umieszcza implant. Po jego wstawieniu, miejsce jest zaszywane, rozpoczynając proces gojenia i integracji z kością.
 3. Oseointegracja: Jest to proces, w którym implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy, co może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Tytan, z którego wykonane są implanty, jest biokompatybilny, co oznacza, że jest dobrze akceptowany przez organizm człowieka.
 4. Umieszczenie Uzupełnienia Protetycznego: Po zakończeniu oseointegracji, na implant nakładana jest tzw. łącznik (abutment) i korona, most lub proteza, w zależności od potrzeb pacjenta.

Zalety Implantów Dentystycznych

 • Trwałość: Implanty mogą przetrwać wiele lat, a nawet całe życie, przy odpowiedniej higienie jamy ustnej i regularnych wizytach kontrolnych.
 • Funkcjonalność: Przywracają one naturalną funkcję żucia, umożliwiając spożywanie ulubionych pokarmów bez obaw o przemieszczanie się protez.
 • Estetyka: Implanty zapewniają naturalny wygląd i odczucie, poprawiając estetykę uśmiechu.
 • Ochrona Kości: Utrata zębów może prowadzić do zaniku kości szczękowej. Implanty stymulują kość, zapobiegając jej utracie.
 • Komfort: Są bardziej komfortowe niż ruchome protezy, ponieważ są trwale zakotwiczone w kości.

ORTODONCJA

Ortodoncja - dziedzina stomatologii która odmienia wygląd i zdrowie
Ortodoncja – dziedzina stomatologii która odmienia wygląd i zdrowie

Specjalność stomatologiczna znana jako ortodoncja, zajmuje się diagnozowaniem, zapobieganiem i leczeniem nieprawidłowości zgryzu oraz innych wad strukturalnych szczęk i zębów. Głównym celem ortodoncji jest poprawa funkcji żucia i estetyki uśmiechu poprzez korygowanie położenia zębów i relacji między szczękami. Leczenie ortodontyczne może przynieść korzyści zarówno dzieciom, jak i dorosłym, poprawiając nie tylko wygląd, ale także zdrowie jamy ustnej.

Metody Leczenia Ortodontycznego

Kiedy Rozpocząć Leczenie Ortodontyczne?

Optymalny czas na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego różni się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzieci powinny mieć pierwszą konsultację ortodontyczną w wieku około 7 lat, co pozwala na wczesne wykrycie potencjalnych problemów i planowanie przyszłego leczenia. Dorosłym nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, choć może ono trwać nieco dłużej niż u dzieci.

Korzyści z Leczenia Ortodontycznego

 • Poprawa Estetyki Uśmiechu: Korygowanie krzywych zębów i nieprawidłowego zgryzu może znacząco poprawić wygląd uśmiechu, co ma pozytywny wpływ na samoocenę i interakcje społeczne.
 • Poprawa Funkcji Żucia: Nieprawidłowy zgryz może utrudniać żucie i prowadzić do problemów trawiennych. Ortodoncja pomaga przywrócić prawidłową funkcję żucia.
 • Zmniejszenie Ryzyka Próchnicy i Chorób Dziąseł: Prostowanie zębów ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej, zmniejszając ryzyko próchnicy i chorób dziąseł.
 • Zmniejszenie Napięcia Mięśniowego i Bólów Głowy: Nieprawidłowy zgryz może powodować nadmierne napięcie mięśni szczęki, co z kolei może prowadzić do bólów głowy i twarzy.

PROTETYKA

Protetyka która przywraca komfort i zdrowie
Protetyka która przywraca komfort i zdrowie

Segment stomatologii – protetyka stomatologiczna, znana również jako protetyka dentystyczna, jest dziedziną stomatologii zajmującą się odbudową utraconych lub uszkodzonych zębów za pomocą sztucznych uzupełnień. Głównym celem protetyki jest przywrócenie pacjentom pełnej funkcjonalności aparatu żucia, poprawa estetyki uśmiechu oraz zapewnienie komfortu podczas codziennych czynności, takich jak jedzenie, mówienie i uśmiechanie się. Protetyka obejmuje zarówno uzupełnienia stałe, jak i ruchome, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Główne Rodzaje Prac Protetycznych

1. Uzupełnienia Stałe:
 • Korony – stosowane w celu odbudowy zębów znacznie zniszczonych próchnicą, złamaniami czy po leczeniu endodontycznym. Korona odtwarza kształt, rozmiar i funkcję naturalnego zęba.
 • Mosty – służą do uzupełniania braków w uzębieniu poprzez zakotwiczenie się na sąsiadujących zębach, które pełnią funkcję filarów.
 • Licówki – cienkie płatki ceramiczne lub kompozytowe nakładane na przednią powierzchnię zębów, głównie w celach estetycznych.
2. Uzupełnienia Ruchome:
 • Protezy częściowe – używane, gdy pacjent utracił część zębów w jednym łuku zębowym i posiada wystarczającą ilość zębów własnych, które mogą służyć jako oparcie dla protezy.
 • Protezy całkowite – stosowane w przypadku całkowitej utraty zębów w łuku zębowym. Opierają się one na dziąsłach i kości szczęki lub żuchwy.
3. Implantoprotetyka:
 • Konstrukcje na implantach – obejmują korony, mosty oraz protezy osadzone na implantach dentystycznych, które zastępują korzenie zębów i zapewniają stabilne mocowanie prac protetycznych.

Proces Leczenia Protetycznego

Leczenie protetyczne zaczyna się od szczegółowego wywiadu i badania stomatologicznego, w tym wykonania zdjęć rentgenowskich, aby ocenić stan zdrowia jamy ustnej i kości. Następnie stomatolog omawia z pacjentem dostępne opcje leczenia, ich zalety, potencjalne wady oraz koszty. Po wyborze odpowiedniego rozwiązania, rozpoczyna się proces przygotowania zębów i/lub implantów, wzięcie wycisków, na podstawie których technik dentystyczny wykonuje pracę protetyczną. Finalnie, uzupełnienie jest dopasowywane i cementowane lub mocowane na implantach.

PROTETYKA – NASZA OFERTA POWIĘKSZONA O KOLEJNE NOWOŚCI:

 • uzupełnienia bardzo zniszczonych zębów- inlaye, onlaye, overlaye,
 • protezy akrylowe, częściowe i całkowite,
 • protezy szkieletowe,
 • protezy bezklamrowe,
 • protezy elastyczne,
 • korony i mosty porcelanowe (na podbudowie metalowej),
 • korony i mosty pełnoceramiczne,
 • korony i mosty porcelanowe na złocie,
 • odbudowy protetyczne na implantach (korony, mosty, protezy),
 • licówki porcelanowe lub kompozytowe,
 • indywidualne wkłady koronowo-korzeniowe, pojedyncze i składane,
 • naprawa uzupełnień protetycznych,
 • tymczasowe uzupełnienia protetyczne

Korzyści z Leczenia Protetycznego

 • Poprawa Estetyki Uśmiechu: Uzupełnienia protetyczne mogą znacznie poprawić wygląd uśmiechu, co przekłada się na większą pewność siebie i jakość życia.
 • Przywrócenie Funkcji Żucia: Dzięki odbudowie zębów, pacjenci mogą cieszyć się swoimi ulubionymi potrawami bez dyskomfortu.
 • Ochrona Pozostałych Zębów: Prace protetyczne pomagają rozłożyć siły żucia, chroniąc tym samym pozostałe zęby przed nadmiernym obciążeniem.
 • Zapobieganie Przemieszczaniu się Zębów: Utrata zębów może prowadzić do przemieszczania się pozostałych zębów, co może powodować problemy z zgryzem. Uzupełnienia protetyczne zapobiegają tym zmianom.

PRZEJDŹ DO OFERTY

STOMATOLOGIA LUBLIN – GABINET PRYWATNY

Wybór między publiczną a prywatną opieką stomatologiczną to decyzja, przed którą staje wielu pacjentów. Prywatne gabinety stomatologiczne oferują szereg unikalnych korzyści, które mogą znacząco wpłynąć na jakość i komfort leczenia. Oto kluczowe powody, dla których warto rozważyć leczenie zębów w prywatnym gabinecie.

1. Dostępność i elastyczność terminów

Prywatne gabinety stomatologiczne zazwyczaj oferują większą elastyczność w zakresie umawiania wizyt. Jest to szczególnie istotne dla osób pracujących lub mających ograniczoną dostępność. Możliwość umówienia wizyty w dogodnym terminie, bez długiego oczekiwania, to jeden z kluczowych atutów prywatnej opieki.

2. Krótszy czas oczekiwania na wizytę

W prywatnych gabinetach czas oczekiwania na przyjęcie jest zazwyczaj znacznie krótszy niż w placówkach publicznych. Dzięki temu pacjenci mogą szybciej rozpocząć niezbędne leczenie, co jest szczególnie ważne w przypadku nagłych problemów stomatologicznych.

3. Indywidualne podejście i komfort

Prywatne gabinety stomatologiczne często kładą duży nacisk na indywidualne podejście do pacjenta i jego komfort podczas wizyty. Przyjazna atmosfera, więcej czasu poświęconego na konsultację i leczenie, a także dostęp do nowoczesnych udogodnień, takich jak leczenie pod mikroskopem czy znieczulenie komputerowe, znacząco podnoszą jakość doświadczeń pacjentów.

4. Dostęp do nowoczesnych technologii

Prywatne gabinety stomatologiczne często inwestują w najnowsze technologie i sprzęt, co pozwala na dokładniejszą diagnostykę i efektywniejsze leczenie. Nowoczesne rozwiązania, takie jak cyfrowe skanowanie jamy ustnej, zaawansowane techniki wypełnień, czy innowacyjne metody leczenia kanałowego, są na wyciągnięcie ręki.

5. Szeroki zakres usług

W prywatnych gabinetach dostępny jest zazwyczaj szerszy zakres usług stomatologicznych. Zaczynając od podstawowej profilaktyki, przez estetyczne zabiegi dentystyczne, po zaawansowaną implantologię i ortodoncję. Pacjenci mogą skorzystać z kompleksowej opieki, bez konieczności odwiedzania wielu specjalistów.

6. Wysoka jakość materiałów i pracy

Prywatne gabinety stomatologiczne często używają materiałów wysokiej jakości, co przekłada się na trwałość i estetykę wykonanych prac. Pacjenci mogą mieć pewność, że otrzymują najlepsze dostępne rozwiązania, które służą na długie lata.

Podsumowanie

Problemy z zębami mogą znacznie wpłynąć na codzienne życie, powodując ból, dyskomfort oraz ograniczenia w diecie. Może to prowadzić do unikania pewnych pokarmów, co z kolei może mieć negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Zdrowe zęby są kluczowym elementem atrakcyjnego uśmiechu i ogólnego wyglądu. Problemy z zębami mogą wpływać na samoocenę i sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez innych. Inwestycja w leczenie stomatologiczne to inwestycja w własny wygląd i pewność siebie. Oszczędzanie na leczeniu zębów może wydawać się opłacalne w krótkiej perspektywie. W dłuższym czasie niesie za sobą ryzyko poważnych konsekwencji zdrowotnych, estetycznych i finansowych. Regularne wizyty u dentysty, wybór jakościowych materiałów i usług oraz dbałość o higienę jamy ustnej są kluczowe dla utrzymania zdrowia zębów i ogólnego dobrostanu.

Call Now Button