NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


JESTEŚMY TU ABY DOSTARCZAĆ WAM CENNYCH INFORMACJI NA TEMAT ZDROWIA JAMY USTNEJ. POSTSRAMY SIĘ ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI. POSTANOWILIŚMY WIĘC, ODPOWIEDZIEĆ NA KILKA NAJCZĘŚCIEJ ZADANYCH PYTAŃ, KTÓRE OTRZYMUJEMY OD NASZYCH PACJENTÓW.

DRODZY PACJENCI, PRZEJDŹCIE NIŻEJ BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ!

Wybielanie zębów pod okiem profesjonalisty jest uważane za bezpieczne i skuteczne. Istnieje jednak ryzyko nadwrażliwości zębów. Dlatego zawsze zalecamy skonsultowanie się z dentystą przed przystąpieniem do tego zabiegu. Radzimy także, powstrzymać się przed wybielaniem domowymi sposobami by nie uszkodzić płytki zęba

Rodzaj znieczulenia jest uzależniony od kilku czynników takich jak umiejscowienie zęba w jamie ustnej, rodzaj planowanego zabiegu, rozległość wymaganego do znieczulenia obszaru, oraz oczywiście stan zdrowia pacjenta (alergie, ciąża, przyjmowane leki itp.)

Natomiast sam sposób podania znieczulenia może wybrać pacjent. Może to być tradycyjna strzykawka z igłą lub tzw. znieczulenie komputerowe, które poprzez odpowiednią technikę podawania pozwala na znieczulenie nakłuwanego obszaru zanim igła zostanie wprowadzona.

Procedura znieczulania komputerowego (Wand) trwa około 2 minut, ale często jest całkowicie bezbolesna, czasem pacjent odczuwa bardzo delikatne ukłucie, nieporównywalne z tym które odczuwamy przy zwykłym zastrzyku.

Zabieg w znieczuleniu ogólnym można wykonać w przypadkach pacjentów z dentofobią lub w sytuacji, gdy u pacjenta jest planowane bardzo rozległe leczenie (mnogie ekstrakcje, leczenia kanałowe, implantacje, itp.).

W takich przypadkach zabiegi te można przeprowadzić na jednej długiej wizycie. Jednak w naszym gabinecie nie posiadamy bloku operacyjnego, w związku z tym nie oferujemy zabiegów w znieczuleniu ogólnym.

Preparaty wybielające zęby, aby wykazały swoje działanie, muszą być zastosowane bezpośrednio na powierzchnię zęba. Nie wykazują one żadnego działania w stosunku do materiałów protetycznych, z których wykonywane są korony, mosty czy licówki, jak również zwykłe wypełnienia.

Zastosowanie preparatu wybielającego w takim przypadku jest oczywiście możliwe, jednak nie będzie miało żadnego wpływu na kolor zębów (uzupełnień).

W przypadku braków zębowych, możemy zastosować uzupełnienia stałe czyli mosty lub korony. W przypadku rozległych braków, stosuje się uzupełnienia ruchome czyli protezy. W przypadku braku pojedynczego zęba wskazane jest wykonanie korony osadzonej na filarze implantowanym. Ma to podstawową zaletę, mianowicie unikamy preparacji zębów filarowych pod most.

W przypadkach, w których leczenie implantologiczne nie może zostać przeprowadzone z różnych względów, rekonstrukcja zębów za pomocą tradycyjnych mostów sprawdza się bardzo dobrze zarówno pod kątem funkcjonalnym jak i estetycznym.

Na podstawie pewnych wyliczeń statystycznych określa się trwałość uzupełnień takich jak korony, mosty, licówki na kilkanaście lat, natomiast uzupełnień wspartych na implantach na nieco dłużej. Nie oznacza to jednak wcale, że po upływie kilkunastu lat należy zgłosić się do lekarza w celu wymiany uzupełnienia na nowe (niektórzy pacjenci funkcjonują z uzupełnieniami po kilkadziesiąt lat!)

Na okres użytkowania wszystkich tych uzupełnień wpływ mają także warunki zgryzowe, odpowiednia higiena jamy ustnej, jak również choćby urazy, które mogą spowodować ich uszkodzenie.

Leczenie ortodontyczne podlega refundacji do 12 roku życia i obejmuje wyłącznie leczenie aparatami zdejmowanymi. Leczenia aparatami stałymi nie podlega refundacji bez względu na wiek. Natomiast w naszym gabinecie nie posiadamy kontraktu z NFZ, w związku z tym nie oferujemy leczenia refundowanego w zakresie ortodoncji.

Call Now Button